بيشتر
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
اوقات شرعي
بازديدها
تبليغ ها
تقويم
جستجو
زمان ديجيتال
نظر خواهي
نوار راهبري
وب سايت ها
ورود كاربران
اخبار
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز خبر داد؛ همزمان با هفته کتاب برنامه‌های متنوع درکتابخانه‌های عمومی برگزار می شود هراتی با تشریح برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان در هفته کتاب، از برگزاری بیش از 100 برنامه طی این ایام در 45 کتابخانه عمومی سراسر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز،در گفت و گو با کارشناس روابط عمومی اداره کل، با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب، کتابخوانی و کتابداران، درباره برنامه‌های اداره کل کتابخانه ها در هفته کتاب عنوان کرد: روز ۲۴ آبان ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» درج شده که نشان دهنده اهمیت و جایگاه ویژه کتابداران است.
وی تصریح کرد: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان موضوع ۲۴ آبان را جزء فعالیت‌های محوری خود می‌داند و تا امروز با تشکیل و برگزاری سه جلسه ستاد برگزاری هفته کتاب، برنامه‌ریزی‌های منسجمی را برای گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» آغاز کرده است.
شعار هفته کتاب:حال خوش خواندن
هراتی در ادامه با اشاره به شعار بیست و ششمین دوره هفته کتاب با عنوان «حال خوش خواندن» گفت: امروزه یکی از انگیزه های اصلی خوانندگان برای کتاب‌‌خوانی، یعنی رسیدن به حال خوش، فراموش شده است. تاکید شعار امسال بر هدایت و ترغیب مردم به سمت کتابخوانی است به گونه ای که جامعه راه کتاب‌‌خوان شدن را برای خود هموار کند.
تشکیل ستاد برگزاری هفته کتاب
وی افزود: برنامه‌ریزی‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برای استقبال از هفته کتاب از 11 مهرماه با تشکیل اولین جلسه ستاد برگزاری هفته کتاب، آغاز شد و انجام اقدامات لازم برای گرامیداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» با حضور مسئولان استانی و کشوری در دستور کار قرار گرفت.
برگزاری 101 نشست کتاب خوان
هراتی در تشریح برنامه‌های پیش‌بینی شده در این ایام گفت: در طول این هفته جمعا 55 نشست کتاب خوان را خواهیم داشت که شامل 1کتاب‌خوان اختصاصی، 10 کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و 45 کتاب‌خوان مدرسه‌ای خواهد بود.
برگزاری رونمایی از 4 کتاب
رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه های عمومی استان،  ادامه داد: طی این ایام 4 نشست نقد و بررسی کتاب با حضور مولفان و منتقدان در استان برگزار می‌شود. با هماهنگی‌های انجام شده با ناشران و مولفان درباره کتاب‌های تازه منتشر شده یا در دست انتشار، 4مراسم رونمایی از کتاب نیز با حضور مولفان آثار در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار خواهد شد.
برگزاری جشنواره نقاشی با موضوع شعار سال
وی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در سنین کودکی و نوجوانی، گفت: برای نهادینه کردن یک فرهنگ باید دوران کودکی و سنین پایین را مد نظر گرفت. برای الگوسازی در جامعه بهترین وسیله، هنر است. با هنر نقاشی می توان شعار «حمایت از کالای ایرانی» را بخوبی در بین کودکان و نوجوانان ترویج داد. بدین منظور مسابقه نقاشی با مشارکت دیگر دستگاه های استان، توسط اداره کل کتابخانه های عمومی، همزمان با هفته کتاب در سراسر استان برگزار خواهد شد.
دیدار کتابداران با ائمه جمعه
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در پایان اعلام کرد: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از تمام ظرفیت های استانی و کشوری استفاده خواهیم کرد و از مردم و مسئولین کمک و همکاری طلب می کنیم. استفاده از تریبون های نماز جمعه، صدا و سیما، رسانه ها برای اطلاع رسانی و دعوت احاد ملت به کتاب و کتابخوانی و اشاعه شعار «حال خوش خواندن» از دیگر برنامه های ستاد برگزاری هفته کتاب استان است. در این ایام دیدار مدیران و کتابداران با نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرج و استفاده از رهنمودهای ایشان برگزار خواهد شد. کتابخانه های عمومی استان با آذین بندی فضای کتابخانه، برپایی نمایشگاه کتاب، برگزاری مسابقه نقاشی، عضویت رایگان یکساله کتابخانه و برنامه های متنوع فرهنگی هفته کتاب را گرامی خواهند داشت.
منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز
 
تعداد بازديد اين صفحه: 81
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما