بيشتر
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
اوقات شرعي
بازديدها
تبليغ ها
تقويم
جستجو
زمان ديجيتال
نظر خواهي
نوار راهبري
وب سايت ها
ورود كاربران
اخبار
در آستانه هفته وقف؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فرا رسیدن هفته وقف را تبریک گفت هراتی در پیامی فرا رسیدن هفته وقف را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، احمد علی هراتی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز، ضمن دعوت از خیرین و واقفین در عرصه های فرهنگی بویژه ساخت و احداث کتابخانه عمومی، هفته و روز وقف را به تمام مردم و مسئولین تبریک و تهنیت گفت.
متن پیام هراتی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
«المال والبنون زینة الحیاة الدنیا والباقیات الصالحات خیر عند ربک ثوابا وخیر أملاً »
دارایی و فرزند زینت و پیرایه‌های این زندگانی دنیاست و کردارهای نیک که همواره برجای می‌مانند نزد پروردگارت بهتر، امید بستن به آنها نیکوتر است(سوره کهف/آیه ۴۶)
سنت حسنه وقف و توجه به امور خیریه یکی از ملزومات توسعه، گسترش و پیشرفت تمدن اسلامی بوده به طوری که بخش عظیمی از میراث فرهنگی، علمی، آموزشی، درمانی و اجتماعی در تمامی کشورهای اسلامی بویژه کشور عزیزمان ایران، با بهره‌گیری از ظرفیت عظیم این سنت حسنه و نیات خیرخواهانه واقفان بوده است.
با احیای این سنت حسنه و ترغیب مردم جامعه در عمل به آن، گره از بسیاری مشکلات مردم و دردمندان باز شد و امروز نیز این مهم میسر نیست مگر با ایجاد زمینه‌های بروز مسوولیت‌پذیری اجتماعی و تبدیل سنت وقف به یک سرمایه عظیم اجتماعی.
در همین راستا آیات بسیاری در کلام‌الله مجید ثبت شده است که به مضامینی همچون تعاون، احسان، نیکی به همنوعان، همدلی و ... اشاره دارد و چون وقف عملی است پایدار و جاری و همیشگی، آیات قرآن کریم انسان را به اعمال خیری که نتایج آن دائمی و ابدی است دعوت می‌کند. 
اینجانب ضمن گرامی داشت این هفته مقدس، و عرض ارادت به ساحت سراسر سعادت واقفین و خیرین که بخش عظیمی از حیات معنوی و مادی اسلام به موقوفات آنها در زمینه احداث مساجد و مدارس و کتابخانه های عمومی، بستگی دارد، بالاخص شهیدان والا مقام که بزرگترین سرمایه یعنی جان خود را وقف اعتلای کلمه الله و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی نمودند، توفیق روز افزون و رحمت و رضوان الهی برای آنان و سعادت حضور در جمع واقفان و خیران را برای خود و همگان، از خداوند بزرگ خواستارم.
منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز
 
تعداد بازديد اين صفحه: 65
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما