خبرهاي روز
اخبار ستاد
اخبار شهرستانها
گزارش تصويري
همزمان با آغاز سال نو صورت پذیرفت؛
همزمان با آغاز سال نو، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با جمعی از کتابداران دیدار و گفتگو کرد.
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد مطرح کرد؛
دبیرکل نهاد کتابخانه‌ های عمومی کشور مسیر پیش روی نهاد کتابخانه ها برای رسیدن به آرمان های خود را توصیف و بر نقش کتابداران در کمک به نهاد برای طی موفقیت آمیز این مسیر و لزوم همکاری دستگاه های فرهنگی کشور تاکید کرد.
همزمان با اولین روزکاری در سال 98؛
همزمان با اولین روز کاری در سال 98 و به بهانه تبریک سال نو، نشست صمیمی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز با کارکنان این اداره‌کل برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز بیان کرد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز عملکرد کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی البرز در مسیر عملیاتی کردن سیاست‌های نهاد را مثبت ارزیابی کرد و آن را نوید بخش آغاز فصل جدیدی از خدمت رسانی دانست.
گفتگو با کتابدار بخش نابینایان کتابخانه امیرکبیر کرج؛
کتابدار کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج بخش نابینایان را بخشی خاص و متفاوت از سایر قسمت‌های این مکان فرهنگی دانست که در کنار تبادل اندیشه و آگاهی همیشه مالامال از انرژی و پویایی است.
«رونق تولید»، شعار امسال؛
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: مسئله‌ تولید به نظر من مسئله‌ محوری امسال است؛ لذا من شعار را امسال این قرار دادم: «رونق تولید». باید همه تلاش کنند تولید در کشور رونق پیدا کند.
همزمان با سال نو صادر شد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز طی پیامی فرارسیدن سال نو را به کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان البرز و اهالی کتاب و کتابخوانی تبریک گفت.
در آخرین روز کاری سال 97 برگزار شد:
نشست مشترک اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز و پژوهشگاه استاندارد با محوریت بررسی استانداردهای ملی و بین المللی در حوزه کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.
با هدف ارزیابی عملکرد اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان؛
همزمان با روزهای پایانی سال، آخرین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی با هدف ارزیابی عملکرد مجموعه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز برگزار شد.
در جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد و بخش تنکمان مطرح شد؛
در جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نظرآباد و بخش تنکمان بر رشد روزافزون رضایتمندی مراجعین با ارتقاء کیفی فضاهای کتابخانه‌ای تاکید شد.
توسط کتابدار خوش ذوق نظرآبادی انجام می‌شود:
طرح «کتابخوان برتر» با هدف انس بیشتر و عمیقتر کتابخوانان با کتاب‌ها در کتابخانه عمومی اندیشه البرز برگزار می‌شود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ساوجبلاغ خبر داد:
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ساوجبلاغ از برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش چندار و شهر جدید هشتگرد خبر داد.
در استان البرز صورت گرفت:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مدیران استانی از کتابخانه عمومی امیرکبیر بازدید کردند.
از سوی خیر کرجی صورت گرفت:
خیّر فرهنگ دوست کرجی در اقدامی ارزشمند،380 جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی البرز اهدا کرد.
دبیرکل نهاد در مراسم گرامیداشت پانزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد گفت: از ۱۲۴۵ شهر کشور در سال ۱۳۹۳، ۲۵۶ شهر به کلی فاقد کتابخانه عمومی بوده اند که با تلاش نهاد کتابخانه ها عمومی در سال ۱۳۹۷ این تعداد به ۱۳۰ شهر کاهش یافته و امیدواریم تا سال ۱۴۰۰ تعداد شهرهای فاقد کتابخانه به صفر برسد.
همزمان با روز بزرگداشت شهدا صورت گرفت:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز طی پیامی فرارسیدن ۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا را گرامی داشت.
توسط معاون فرماندار فردیس صورت گرفت:
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان فردیس، معاون فرماندار فردیس از خدمات سازنده کتابخانه‌های عمومی تقدیر کرد.
طی پیامی از سوی نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت:
نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی طی پیامی سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را به فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی تبریک گفت.
با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد:
جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کرج و شهر ماهدشت با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و سایر اعضاء انجمن برگزار شد.
به مناسبت روز کتابخانه گردی صورت گرفت:
فرماندار شهرستان نظرآباد به مناسبت روز کتابخانه گردی از کتابخانه عمومی اندیشه روستای محمدآباد بازدید به عمل آورد.
همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد؛
همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ویژه برنامه طرح کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی آدینه برگزار شد.
در استان البرز برگزار شد؛
همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با حضور مسئولین و عموم مردم، طرح ملّی کتابخانه‌گردی در کتابخانه عمومی شهدای کردان برگزار شد.
گزارش تصویری؛
گزارش تصویری:
همزمان با روز کتابخانه گردی صورت گرفت:
استاندار البرز در پیامی، پانزدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را به خانواده بزرگ کتابخانه‌های عمومی تبریک و تهنیت گفت.
در سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛
معاون فرماندار و جمعی از مسئولین اشتهاردی در سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی، بطور سرزده از کتابخانه فرهنگسرای ملاصدرا، بازدید کردند.
همزمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور صورت گرفت:
در حاشیه برگزاری نماز جمعه شهرستان کرج، میز خدمت با هدف بررسی مشکلات و پاسخگویی به مخاطبان و معرفی خدمات اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز برپا شد.
مدیرحوزه‌های علمیه استان البرز؛
مدیرحوزه‌های علمیه استان البرز در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان عنوان کرد؛ کتابخانه‌های عمومی مرجعی ارزشمند برای مشاوره در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه مفید هستند.
در دیدار مسئولان بانک پاسارگاد با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز مطرح شد؛
در دیدار مسئولان بانک پاسارگاد با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز زمینه های مشترک همکاری در راستای توسعه فضای کتاب و کتابخوانی در البرز بررسی شد.
مدیر امور شعب بانک ملی استان البرز بیان داشت؛
مدیر امور شعب بانک ملی استان البرز در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی البرز از آمادگی بانک ملی جهت حمایت از توسعه فضای کتاب و کتابخوانی خبر داد.
یک فعال عرصه صنعت، عنوان کرد:
یک فعال عرصه صنعت با بیان اینکه کتابخوانی زمینه‌ساز زندگی موفق و اقتصاد پررونق است، بر توجه به کتابخوانی در محیط خانوادگی و فضاهای کاری تاکید کرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تاکید کرد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در راستای بسط و توسعه فرهنگ کتابخوانی با مدیر مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام کرج دیدار به عمل آورد.
رئیس بیمارستان مریم استان البرز؛
رئیس بیمارستان مریم استان البرز با اشاره به اینکه ترویج کتابخوانی سیره بزرگان است گفت: در این راه باید با عشق و اخلاص و تمام وجود کار کرد.
امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز؛
امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز دعوت به کتابخوانی را امر به معروف و گامی در راستای تعالی جامعه دانست.
علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در پیامی درگذشت پدر محمدرضا آقااحمدی کارشناس امور انجمن‌های اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان البرز را تسلیت گفت و برای آن مرحوم طلب آمرزش و مغفرت کرد.
إنّا لله وإنّا إليهِ رَاجعُون؛
احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در پیامی درگذشت پدرگرامی کارشناس محترم امور انجمن‌ها را به ایشان و خانواده محترمشان تسلیت گفت.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز خواستار شد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در حاشیه انعقاد تفاهمنامه همکاری بین اداره‌کل آموزش و پرورش و کتابخانه‌های عمومی استان البرز خواستار ارتقاء همکاری‌ها بین مدرسه و کتابخانه‌ها شد.
از سوی اداره‌کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد اعلام شد؛
اداره‌کل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد در اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت بارگذاری نمونه قصه در سامانه نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.
رئیس بیمارستان امام علی(ع):
رئیس بیمارستان امام علی(ع) در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، عنوان کرد: کتابخانه‌ها نقش مهمی در توسعه‌ سرمایه‌های دانشی دارند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در دیدار با مدیرکل زندان‌های استان البرز توجه به کتاب و کتابخوانی را توجه به سعادتمندی جامعه دانست.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز عنوان کرد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز در جلسه شورای اداری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، عنوان کرد: با تعامل، هم فکری و هم‌افزایی بین مجموعه‌ای، افق بسیار روشنی برای آینده کتابخانه‌های عمومی البرز قابل پیش‌بینی است.
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گرمدره مطرح شد؛
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر گرمدره عنوان شد؛ کتابخانه‌های عمومی با اجرای فعالیت‌های متنوع و خلاقانه علمی و فرهنگی به عنوان پایگاه‌های فعّال اجتماعی در جامعه مطرح هستند.
به همّت کتابخانه عمومی بقیّه الله روستای هیو برگزار شد؛
اولین نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای توسط کتابخانه عمومی بقیه الله روستای هیو از توابع شهرستان هشتگرد با حضور مسئول حوزه علمیّه امام صادق (ع)هشتگرد در روستای شلمزار برگزار شد.
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی پلنگ آباد مطرح شد؛
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش پلنگ‌آباد، دهیاران اشتهاردی به عنوان فرهنگ‌یاران حوزه کتاب و کتابخوانی در روستاهای اشتهارد معرفی شدند.
با حضور امام جمعه شهرستان اشتهارد برگزار شد؛
با حضور امام جمعه شهرستان اشتهارد، نشست هم‌اندیشی مسئولین ادارات شهرستان و کتابداران اشتهاردی در کتابخانه عمومی ملاصدرا اشتهارد برگزار شد.
با حضور فرماندار شهرستان ساوجبلاغ؛
طی مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و فرماندار شهرستان ساوجبلاغ، اعظم کرمی به عنوان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان معرفی شد.
با حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز؛
با حکمی از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز، اعظم کرمی به عنوان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساوجبلاغ منصوب شد.
به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شد:
کارگاه آموزشی «آمادگی در برابر زلزله» به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در کتابخانه عمومی علامه امینی فردیس برگزار شد.
با مشاركت ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی اشتهارد؛
با حضور روساي ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامي اشتهارد، مادران نوسواد در كتابخانه عمومی ملاصدرا به جمع‌خواني كتاب پرداختند.
گزارش تصویری
جشن شب یلدا در کتابخانه عمومی آیت الله طالقانی کرج برگزار شد.
گزارش تصویری
برگزاری مراسم شب یلدا در کتابخانه‌های عمومی امام جواد(ع) و امام محمد باقر(ع) شهرستان نظرآباد.
به همت کتابداران اشتهاردی صورت گرفت:
در هفته‌اي كه گذشت، كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اشتهارد با برگزاري برنامه‌هاي متنوع كتابخواني براي خانواده‌ها و فرزندان آنان حال خوشي را براي اشتهاردي‌ها و شهروندان اشتهاردي رقم زدند.
در شهرستان فردیس برگزار شد؛
دومین جلسه هم‌اندیشی مسئولین کتابخانه‌های عمومی فردیس در سال جاری برگزار شد.
در كتابخانه عمومی شهيد مطهري انجام شد؛
به مناسبت شب يلدا در كتابخانه عمومی شهيد مطهري نشست كتاب‌خوان ويژه نوجوانان با موضوع حافظ‌خواني و شاهنامه‌خواني برگزار شد.
در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی:
امدادگران اشتهاردي در نشست تخصصي كتاب‌خوان كتابخانه عمومی استاد محمدي به معرفي كتاب‌هايي با موضوع امداد و نجات پرداختند.


 
 

کرج ـ میدان توحید ـ برج سامان ـ طبقه نهم ـ کدپستی 3134953181