بيشتر
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
اوقات شرعي
بازديدها
تبليغ ها
تقويم
جستجو
زمان ديجيتال
نظر خواهي
نوار راهبري
وب سايت ها
ورود
اخبار
5
بخشدار آسارا: مبنای توسعه پایدار جوامع توجه به مقوله کتابخوانی است بخشدار آسارا: توسعه فرهنگی هر کشوری در گروی اهمیت دادن به کتاب و توسعه زیرساخت‌های کتابخوانی است.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش آسارا با حضور احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز؛ صادق کمالی، بخشدار آسارا؛ کاظم قاسمی، معاون مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز؛ محمدباقر آسرایی، شهردار آسارا، حسین ذکریاپور، رئیس اداره‌کتابخانه‌های عمومی کرج و سایر اعضای انجمن در بخشداری کرج برگزار شد.

احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز در این جلسه، اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای اقدام‌های عملیاتی در جهت ارتقاء سرانه مطالعه که دارای ابعاد گوناگون سخت‌افزاری و نرم‌افزای باشد و یا زمینه ساز گرایش عمومی به کتابخوانی به عنوان یک عمل آینده‌ساز شود در دستورکار اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه با وجود گسترش نفوذ و اثرگذاری فناوری‌های نوین ارتباطی در زندگی امروزی، کتاب هنوز هم جایگاه مهمی در سبد فرهنگی خانواده‌های فرهیخته دارد، گفت: یکی از ویژگی‌های بارز جوامع پیشرفته حرکت شتابنده به سوی منابع اطلاعاتی جدید و سرانه مطالعه بالا در بین مردم آنها است.

در ادامه صادق کمالی، بخشدار آسارا ضمن تجلیل از پیگیری‌های اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی البرز در جهت ارتقاء جایگاه کتاب و کتابخوانی در سطح استان، گفت: جامعه‌ای که عادت به کتابخوانی در آن نهادینه شده باشد، می‌تواند دانش درستی از وضع موجود داشته و تصمیم های درستی در جهت پیشرفت بگیرد.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار در هر جامعه به میزان توجه به مطالعه و برخورد مناسب افراد آن جامعه با کتاب و کتابخوانی ارتباط دارد، افزود: در این زمینه باید زیرساخت‌های لازم برای دسترسی به کتابخانه به عنوان پایگاه‌ ارزشمند علمی و فرهنگی فراهم شود.

بخشدار آسارا با اشاره به ضرورت راه‌اندازی کتابخانه با اصول حرفه‌ای کتابخانه‌های عمومی در بخش آسارا، افزود: امیدواریم با افزایش فضاهای کتابخانه‌ای در استان و به ویژه بخش آسارا، شاهد توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و افزایش دانش و آگاهی در بین مردم بویژه کودکان و نوجوانان باشیم.

کمالی خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی با ایجاد فضایی شاداب و دلپذیر و برگزاری برنامه‌های تخصصی در حوزه کتابخوانی، موتور محرکه‌ای در پیشبرد جامعه به سوی پیشرفت و ابادانی است.

گفتنی است در پایان این جلسه اعضای انجمن از کتابخانه مدرسه شهید عباس‌پور شهر آسارا بازدید به عمل آوردند.   

 
تعداد بازديد اين صفحه: 101