بيشتر
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
اوقات شرعي
بازديدها
تبليغ ها
تقويم
جستجو
زمان ديجيتال
نظر خواهي
نوار راهبري
وب سايت ها
ورود
اخبار
1

2

3

4
1397/9/12 دوشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز: کتابخانه‌ بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری‌ فرهنگی است مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز در دیدار با شهردار مشکین‌دشت عنوان کرد: کتابخانه‌ها بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی و کمک به تعالی جامعه هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی البرز، احمدعلی هراتی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز به همراه معاونین و رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فردیس با حضور در دفتر شهرداری مشکین دشت با سید جعفر موسوی؛ شهردار این شهر دیدار به عمل آوردند.

هراتی در این دیدار با تأکید به نگاه ویژه این اداره‌کل بر توسعه متوازن فضای کتابخانه‌ای در سراسر استان اظهار داشت: هدف اصلی ما این است که هرکسی که علاقه به کتاب و کتابخوانی دارد فضا و امکانات مناسب به راحتی در دسترسش باشد.

وی با بررسی میدانی وضعیت کتابخانه‌ای شهر مشکین دشت به اهمیت همکاری کتابخانه‌های عمومی و شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: توفیقات عالی در اعتلای فرهنگ شهری نیازمند همیاری و همفکری همه دستگاه‌ها به ویژه شهرداری‌ها با کتابخانه‌ها است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز با بیان اینکه کتابخانه‌ها با برگزاری برنامه‌های مختلفی چون کتابخوانی، شعرخوانی و قصه‌گویی و ... افراد را به انس بیشتر با کتاب دعوت می‌کنند، افزود: کتابخانه‌ها بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی و کمک به تعالی جامعه هستند.

سید جعفر موسوی؛ شهردار مشکین دشت نیز ضمن استقبال از توسعه همکاری‌ها با کتابخانه‌های عمومی گفت: اگر در جوامع به مقوله فرهنگ توجه لازم صورت پذیرد می‌توان اطمینان حاصل کرد که آن جامعه شاهد پیشرفت و موفقیت در همه سطوح خواهد شد.

وی ادامه داد: تلاش مجموعه شهرداری مشکین دشت بر این است که در کنار توسعه شهری و ساخت مکان‌های فرهنگی، تفریحی و ... به ایجاد کتابخانه‌های عمومی به عنوان نگین و نماد علم و فرهنگ نیز توجه شایسته‌ای شود.

موسوی، با اشاره به اینکه باید از ابزارهای و فضاهای نوین دنیای امروز برای انس مردم با کتاب به منظور داشتن جامعه‌ای آرام‌تر، زیباتر و قابل زیست‌تر استفاده کنیم خاطنشان کرد: کتابخانه پایگاهی است که با گردآوری، سازماندهی و نگهداری دانش بزرگان امکان رشد اندیشه، شکوفایی استعداد و باروری ذهن انسان‌ها را فراهم می‌کند.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 162