بيشتر
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
اوقات شرعي
بازديدها
تبليغ ها
تقويم
جستجو
زمان ديجيتال
نظر خواهي
نوار راهبري
وب سايت ها
ورود
اخبار
1

2

6
1397/9/10 شنبه امام جمعه اشتهارد: برنامه‌هاي كانون ادبي كتابخانه‌هاي عمومي در اشتهارد دنبال شود امام جمعه اشتهارد با حضور در برنامه كانون ادبي كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان در كتابخانه عمومی شهيد مطهري بر حفظ و تداوم برگزاري برنامه‌هاي ادبي با حضور فرهيختگان تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی البرز، حجت الاسلام والمسلمين داودي؛ امام جمعه اشتهارد در اين نشست با اشاره به تاريخ كهن و پر افتخار ادبيات و هنر ايران زمين گفت: نمي‌توان شعرا و ادباي كشور را با يكديگر مقايسه كرد، هر كدام از شعراي ما در يك حوزه درخشيده‌اند و آثا ماندگاري را به يادگار گذاشته‌اند.

وی ادامه داد: اگر ابوالقاسم فردوسي از لحاظ زنده كردن تاريخ و داستان ملي و از جهت نفس تازه دميدن به زبان فارسي بي شبهه بزرگترين شاعر ايران زمين است، مولانا جلال الدين محمد بلخي، هم از حيث بلندي افكار و شور انگيزي اشعار و هم از لحاظ مقدار شعري كه از او باقي مانده است يكي از بزرگترين شاعران ايران است.

حجت الاسلام والمسلمين داودي در ادامه گفت: حافظ، سعدي، شيخ بهايي و ده‌ها مفاخر ادبي كشور عزيزمان داراي آثار پر فاخري هستند كه اميد به آينده را در نسل جوان پرورش مي‌دهد و پيشنهادم به كانون ادبي شهرستان كه با حمايت اداره كتابخانه‌هاي عمومي و توسط اساتيد دانشگاه در حال برگزاري است اين است كه سعي كننند هر جلسه يكي از اين مفاخر را به نسل جديد معرفي كنند.

وی در ادامه گفت: وقتي تاريخ را مرور مي كنيم متوجه مي شويم بعد از اسلام شعرا و مفاخر ادبي فراواني با تاثير از اسلام ظهور و بروز كرده‌اند كه مي‌توان به حافظ و سعدي و مولوي و ديگر ادباي پر افتخار اشاره كرد كه محصول انديشه ناب اسلامي و بزرگان ادبيات غني ايراني بوده‌اند.

امام جمعه اشتهارد با تحسين برنامه‌هاي كتابخانه‌هاي عمومي در راه اندازي كانون ادبي، برگزاري كلاس‌هاي شاهنامه خواني و تلاش در معرفي ادبيات و هنر ايران عزيز اسلامي به نسل جديد گفت: با تمام توان و كوشش برنامه‌هاي كانون ادبي كتابخانه‌هاي عمومي مستمرا در اشتهارد دنبال شود و سعي شود اين برنامه‌ها را در مدارس اجرا کرد تا افراد بيشتري به اين فعاليت‌ها جذب شوند.

گفتني است كانون ادبي شهرستان اشتهارد با حمايت كتابخانه‌ها و با حضور اساتيد دانشگاه و فرهيختگان اشتهاردي هر هفته دو شنبه‌ها در كتابخانه عمومي اشتهارد برگزار مي‌شود.  

 
تعداد بازديد اين صفحه: 134