بيشتر
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
اوقات شرعي
بازديدها
تبليغ ها
تقويم
جستجو
زمان ديجيتال
نظر خواهي
نوار راهبري
وب سايت ها
ورود
اخبار
9

8

1

2

3

4

5

6

7
در راستاي پاسداشت فرهنگ غنی اسلامی و زبان و ادبيات فارسي برگزار شد: مراسم تعزیه‌خوانی، نقالي و پرده‌خواني در راستاي پاسداشت فرهنگ غنی اسلامی و زبان و ادبيات فارسي، مراسم تعزیه‌خوانی، نقالي و پرده‌خواني در کتابخانه عمومی امیرکبیر کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی البرز، مراسم تعزیه‌خوانی، نقالي و پرده‌خواني در راستاي پاسداشت فرهنگ غنی اسلامی، زبان و ادبيات فارسي، هنر اصيل نقالي شاهنامه و معرفي آن به نسل جوان منطبق با فرهنگ اسلامي، با حضور احمدعلی هراتی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز، معاونین مدیرکل، اعضای گروه تعزیه‌خوانی حسینیه اعظم برقان، جمعي از فرهيختگان استان، اهالي فرهنگ و قلم، مشتاقان و دوستداران كتاب و كتابخواني و کارشناسان ستادی اين اداره‌كل، در سالن اجتماعات كتابخانه عمومی اميركبير شهرستان كرج برگزار شد.

احمدعلی هراتی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز در ابتدای این مراسم با بیان اهمیت نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه به ویژه در قشر کودکان به عنوان آینده‌سازان جامعه، تصریح کرد: مطالعات گسترده‌ای برای ترغیب مردم بویژه کودکان و نوجوانان به سمت مطالعه در کتابخانه‌های عمومی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه براي ترويج فرهنگ کتابخواني و مقابله با موانع يا رفع چالش‌ها در این حوزه مي‌توان راهبردهاي مختلفي را اجرا کرد، خاطرنشان شد: برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌ها اقدامی راهبردی در جذب اقشار مختلف مردمی به سمت مطالعه است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز با تاکید بر اینکه توسعه فرهنگ مطالعه و كتابخواني، يك عزم همگاني را مي‌طلبد، تصریح کرد: بسیار خرسندیم که امروز کتابخانه‌ها تبدیل به پایگاه فعال و شاداب برای دوستداران علم و فرهنگ شده است.

در ادامه این برنامه، مراسم نقالي و پرده‌خواني با اجراي جذاب كودكان و نوجوانان گروه شاهنامه‌خوان کتابخانه عمومی امیرکبیر برگزار شد که مورد تشویق حضار در سالن قرار گرفت.

گروه شاهنامه‌خوان کتابخانه عمومی امیرکبیر بعد از نقالی حماسه گردآفرید پهلوان زن ایرانی، در اقدامی خلاقانه و ارزشمند اقدام به معرفی کتاب‌های نوشته شده در مورد بانوان حماسه‌ساز و افتخار آفرین کشورمان در دوران دفاع مقدس کردند.

همچنین گروه تعزیه‌خوانی حسینیه اعظم برقان نیز به اجرای هنرمندانه تعزیه‌خوانی کردند که فضای احساسی سنگینی را در سالن ایجاد کرد و با اشک‌ها و ابراز احساسات حضار نسبت به حادثه عاشورا و مظلومیت حضرت ابا عبدالله(علیهما السلام) و یاران با وفای ایشان همراه شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 137