بيشتر
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار آرشيوي
اوقات شرعي
بازديدها
تبليغ ها
تقويم
جستجو
زمان ديجيتال
نظر خواهي
نوار راهبري
وب سايت ها
ورود كاربران


عضو فعال کتابخانه الهادی هشتگرد بعنوان محقق و پژوهشگر نمونه بین المللی در کشور ترکیه انتخاب شد سید علی موسوی عضو فعال کتابخانه عمومی الهادی (ع) و استاد ادبیات فارسی کشور و مدیر دبیرستان استعدادهای درخشان شهید سلطانی شهر جدید هشتگرد با ارسال مقاله توسط داوران اولین گنگره حضرت مولانا در کشور ترکیه، پژوهشگر برتر ایران انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ساوجبلاغ، کنگره بین المللی مولانا پژوهی با هدف بررسی زوایای مختلف شخصیت و آثار شاعر پر آوازه زبان و ادبیات فارسی، حضرت مولانا در شهر قونیه کشور ترکیه و در جوار آرامگاه این عارف بزرگ برگزار گردید.

 

در همین راستا سید علی موسوی استاد ادبیات فارسی کشور و مدیر دبیرستان استعدادهای درخشان شهید سلطانی شهر جدید هشتگرد  با  ارسال مقاله توسط داوران اولین گنگره حضرت مولانا در کشور ترکیه ،پژوهشگر  برتر ایران انتخاب شدند.

 

این کنگره همراه با چهارمین کنگره بین‌المللی زبان، ادبیات و ارتباطات فرهنگی 23 تا 25 آذرماه در شهر قونیه کشور ترکیه برگزار شد.

 

دبیر اجرایی نخستین کنگره بین‌المللی مولانا پژوهی گفت: در سال‌های گذشته کشور ترکیه به ‌تنهایی این کنگره را برگزار می‌کرد که امسال برای نخستین‌بار به‌ صورت مشترک دانشگاه‌های ایران و ترکیه اقدام به اجرای آن کردند که از شهریور ماه فراخوان دریافت آثار این کنگره اطلاع‌رسانی شده است.

 

شیرازی پور ادامه داد: دبیرخانه این کنگره به‌صورت مشترک در شهر تهران و استانبول ترکیه قرار داشت و دبیر علمی آن‌هم پروفسور علی تمیزال عضو هیئت‌علمی دانشگاه سلجوق ترکیه است.

 

وی کمیته‌های این کنگره را 12 کمیته دانست و گفت: نشست تخصصی مولاناپژوهی با حضور استاد کریم زمانی برگزار می‌شود و در کنار آن نمایشگاه کتاب‌های تخصصی مولوی‌شناسی و تقدیر از 15 مولانا پژوه دنیا برگزار گردید.

 

عضو هیئت‌علمی دانشگاه پیام نور تقدیر از مولانا پژوهان وفات یافته را از دیگر برنامه‌های این کنگره عنوان کرد و افزود: شرکت‌کنندگان این کنگره از ایران، ترکیه، تاجیکستان، ازبکستان، هندوستان، عراق، افغانستان هستند و در پایان تندیس مولانا به تمام شرکت‌کنندگان اهدا گردید.

 

وی تصریح کرد: 717 مقاله در بخش‌های داخلی و خارجی دریافت شده که از این تعداد 569 مقاله موردپذیرش و توسط 110 داور داخلی و خارجی مورد داوری قرار گرفت.

 

از افتخارات سید علی موسوی می توان به مدیر و موسس انجمن ادبی نیمایی شهرستان آبیک، داور بین المللی مقالات ادبی در کشور ترکیه، پژوهشگر برتر کنگره زبان و ادبیات فارسی در شهریور 95در دانشگاه شهید بهشتی، عضو هیت علمی موسسه فرهنگی علمی مطالعات زبان و ادبیات فارسی، مدیر دبیرستان استعدادهای درخشان شهرجدید هشتگرد، و مدرس دانشگاه می توان نام برد.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز-ساوجبلاغ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 217
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما