بيشتر
صفحه اصلي
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار
اخبار آرشيوي
اوقات شرعي
بازديدها
تبليغ ها
تقويم
جستجو
زمان ديجيتال
نظر خواهي
نوار راهبري
وب سايت ها
ورود كاربران
فردیس در آخرین رده فضای کتابخوانی استان البرز اولین نشست رسمی هیئت مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان فردیس با حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی و اعضای انجمن در کتابخانه عمومی علامه امینی فردیس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، اولین نشست رسمی هیئت مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان فردیس با حضور رئیس اداره کتابخانه های عمومی و اعضای انجمن در کتابخانه عمومی علامه امینی فردیس برگزار شد و در این نشست رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس ضمن اشاره به فقر زیرساخت های کتابخوانی در شهرستان گفت: سرانه فضای کتابخوانی در شهرستان فردیس به ازای هر 100 نفر 70 سانتی متر مربع است در حالیکه استاندارد کشوری 2 مترمربع برای این تعداد می باشد.

 

وی با بیان اینکه  طی 20 سال گذشته در این شهرستان کتابخانه ای ساخته نشده و این در حالی است که در شهرستان مهاجر پذیر فردیس از سال های گذشته با رشد فزاینده جمعیت مواجه بوده ایم افزود: کتابخانه ابن سینا واقع در شهرک سپاه به عنوان آخرین کتابخانه در سال 75 احداث شده است و سرانه فضای کتابخوانی شهرستان فردیس در پایین ترین سطح بین شهرستان های استان قرار دارد.

 

گلشن شیرمحمدی بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین برای راه اندازی نهضت کتابخانه سازی در شهرستان فردیس و شناسایی افراد خیر توسط اعضای این انجمن تأکید کرد و اظهار داشت: با بررسی های انجام شده در شهرستان فردیس بیش از 12 منطقه به کتابخانه نیاز دارند.

 

وی ادامه داد: هر یک از اعضای انجمن با بررسی مناطق مورد نظر، به شناسایی افراد خیر و ظرفیت های ایجاد کتابخانه از جمله وجود ملک یا ساختمان با قابلیت استفاده از حق انتفاع یا واگذاری به کتابخانه های عمومی، اقدام نمایند.

 

 در ادامه مهدی کیان مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان فردیس کتابخانه ها را زمینه ساز پیشگیری از آسیب های اجتماعی خواند و گفت: با ایجاد کتابخانه ها و فراهم کردن زمینه مطالعه ضمن افزایش سطح آگاهی عموم جامعه محیطی امن و بدور از آسیب های اجتماعی را برای نسل آینده فراهم خواهیم کرد.

 

در این نشست مقرر شد با برگزاری جلسات انجمن خیرین کتابخانه ساز و دعوت از معتمدین و خیرین محلی از ظرفیت مشارکت مردمی نهایت استفاده شود.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 168
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما